ساعت کاري: شنبه تا پنجشنبه - 08:00 الي 21:00

logo tav-ind

09914433395

با ما تماس بگيريد

info@tav-ind.com

با ما ارتباط برقرار کنيد

آدرس شرکت

تهران آزادگان غرب به شرق بعد از اتوبان آیت الله سعیدی نرسید به مرتضی گرد علی اباد قاجار خیابان طالاقانی جنب پلاک ۱۴ گاراژ فلاح آخرین سوله سمت چپ عزیزخانی

حداکثر تولید با دستگاه آسیاب

حداکثر تولید با دستگاه آسیاب

حداکثر تولید با دستگاه آسیاب

چالش متعادل کردن تولید در دستگاه آسیاب صنعتی آسان نیست. فاکتورهای زیادی در مورد بهره وری وجود دارد که برخی از آنها مواد خام، گردش هوا و مصرف انرژی هستند. این پست به شما می گوید که چگونه با بررسی این چالش ها، حداکثر تولید را در ماشین آلات آسیاب صنعتی به دست آورید.

1. انتخاب دستگاه آسیاب مناسب

انواع مختلفی از دستگاه های آسیاب صنعتی در بازار موجود است که انتخاب بهترین آنها برای شما به یک چالش تبدیل می شود. بنابراین قبل از هر انتخابی حتما نیازهای خود را بررسی کنید.

البته اندازه مهم است، بنابراین همیشه یک آسیاب با اندازه مناسب انتخاب کنید که بتواند به درستی از آسیاب استفاده کنید بدون اینکه مشکلی برای قطعات ماشین یا سنگ های آسیاب دستگاه ایجاد کند. به اندازه مقدار اسیاب روزانه خود دستگاه مناسب تهیه کنید.

2. انتخاب موتور الکتریکی

از آنجایی که ماشین ها عمدتاً برقی هستند، انتخاب نوع موتور مناسب ضروری است. علاوه بر این، انتخاب برند مناسب نیز بسیار مهم است.

3. دستگاه با بهره وری بالا

همیشه به سراغ دستگاه های آسیاب با ظرفیت تولید بالا بروید که می توانند حداکثر تولید را بدون مشکل یا وقفه در فرآیند آسیاب به شما ارائه دهند. این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به طور همزمان می شود.

معرفی محصول
معرفی محصول

4. آیا سیستم بسته دارید؟

اگر یک سیستم بسته دارید (دستگاهی که موتور آن داخل قاب قرار دارد)، بهتر است زیرا سیستم های باز اغلب نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند که زمان بر و در نهایت گران است. بنابراین، اگر پولی بازدهی نداشته باشد، سرمایه گذاری چه فایده ای دارد؟

5. نصب صحیح دستگاه

نصب دستگاه آسیاب کار سختی نیست، اما باید به درستی انجام شود، در غیر این صورت کل فرآیند به دردسر تبدیل می شود.(نصب و استفاه درست از دستگاه اهمیت بسیار بالایی دارد)

6. لرزش، تراز و روانکاری

تراز صحیح، لرزش و روانکاری برای به دست آوردن ذرات یکنواخت در دستگاه آسیاب بسیار مهم است. بلبرینگ باید روغن کاری شود و دستگاه باید به درستی نگهداری شود.

شما باید دستگاه آسیاب خود را به طور منظم نگهداری و روغن کاری کنید تا حداکثر خروجی را از دستگاه بگیرید.

بنابراین قطعات ماشین خود را به درستی روغن کاری کنید. سایش را کاهش می دهد که به دستگاه کمک می کند بیشتر از حد معمول دوام بیاورد، بنابراین سعی کنید مراقب آن قسمت نیز باشید!

7. بازرسی منظم از سنگ آسیاب و حلقه های سنگ

اگر مشکلاتی در دستگاه شما وجود دارد، رفع به موقع بهترین عملکرد را دارد. در غیر این صورت، سخت افزار شما به زودی به قدری آسیب می بیند که به جای نگه داشتن سخت افزار موجود مجبور به خرید مجدد یک سخت افزار جدید می شوید که در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه نمی شود.

از آنجایی که قطعات سایشی سنگ ها مانند حلقه های سنگی آسیب دیده اند، باید تعویض شوند. بنابراین برای اطمینان از عملکرد بهتر دستگاه آسیاب، حلقه ها و سنگ های آسیاب سنگی خود را به طور مرتب بررسی کنید.

دستگاه آسیاب
دستگاه آسیاب

8. اضافه بار را بررسی کنید

چه یک کیلو یک یا دو مشت، همیشه مطمئن شوید که دستگاه آسیاب را با اضافه بار پر نکنید. این می تواند منجر به آسیب جدی شود، بنابراین قبل از اینکه همه چیز اشتباه شود، اقدامات لازم را انجام دهید!

9. نکات عیب یابی

یک محصول با کیفیت خوب باید هر از چند گاهی حداقل نگهداری و حداکثر تولید را به شما بدهد. با این حال، مالک باید آن را به طور منظم برای استفاده صحیح از دستگاه برسی و نگهداری کند.

10. گردش هوا

اگر در داخل دستگاه گردش هوا وجود نداشته باشد، به سختی می توان محصولی با کیفیت خوب تهیه کرد. بنابراین، دمنده ها و فن ها باید به درستی در دستگاه های شما نصب شوند تا بتوانند هوای تمیز را در داخل دستگاه به گردش درآورند.

11. جریان مواد

جریان مواد نیز برای به دست آوردن محصول یکنواخت و با بهترین کیفیت از دستگاه های شما مهم است. بنابراین قبل از شروع به آسیاب کردن هر چیزی در داخل، جریان مناسب مواد را بررسی کنید.

هنگام حرکت قطعه از قیف به محفظه اطمینان حاصل کنید که جریان همزمان است.

12. تیغه ها را سالم نگه دارید

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند، تیز نکردن درست تیغه ها است (اگر دستگاه شما تیغه دار است )که منجر به ناهمواری مواد و محصولات با کیفیت شما می شود.

حداکثر تولید با دستگاه آسیاب
حداکثر تولید با دستگاه آسیاب

13. آسیاب خشک

در صورت امکان، سعی کنید مواد خشک را آسیاب کنید زیرا آسیاب مرطوب اغلب شما را با مشکل مواجه می کند زیرا این گونه تولید گرما را افزایش می دهد، سرعت آسیاب را کاهش می دهد و بسیاری از مشکلات دیگر را ایجاد می کند! بنابراین اگر خیلی مراقب کار خود نیستید، همیشه نوع مناسب محصول را انتخاب کنید.

14. مواد با کیفیت مناسب را دریافت کنید

همیشه سعی کنید دانه با کیفیت خوب تهیه کنید زیرا مواد بد می توانند به ماشین ها آسیب جدی بزنند، بنابراین همیشه قبل از خرید هر چیزی عاقلانه انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا در نهایت ضررهای بزرگ را کاهش دهید!

15. سایش سنگ و دیوارهای اتاق دستگاه را بررسی کنید

به طور منظم قطعات سایشی مانند سنگ و هم دیواره های محفظه سنگ ماشین های خود را بررسی کنید. معمولاً در مراحل فرآوری به دلیل سرعت بالای چرخش سنگ ها تحت فشار زیادی قرار می گیرند.

16. مرتباً تمیز کنید

کار تمیز کردن باید به طور منظم انجام شود زیرا اگر جریان هوای مناسبی در داخل دستگاه وجود نداشته باشد، منجر به تجمع گرد و غبار می شود که می تواند به تمام قسمت های مرتبط با دستگاه شما آسیب جدی وارد کند، بنابراین برای اطمینان از روند تولید محصول با کیفیت، آن را در فواصل زمانی منظم تمیز کنید. بدون هیچ مشکلی!

کلمات اخر

در هر زمان می‌توانیم از متخصصانی که بهتر از هرکس دیگری در مورد این حرفه می‌دانند کمک بگیریم، زیرا آنها می‌دانند که این ماشین‌ها چگونه کار می‌کنند و چه چیزی ممکن است بر عملکرد آنها تأثیر منفی بگذارد، پس چرا از تجربه و دانش آنها به نفع خود استفاده نکنید!

با تاو صنعت تماس بگیرید

09914433395

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.